Fiorentina srušila Juventus, Roma na -1

Ćiro Imobile

Fudbaleri Rome, Napolija i Lacija upisali su pobjede u 21. kolu Serije A. Derbi pripao Fiorentini koja je bila bolja od Juvea.

Juventus je poražen u derbiju u Firenci 2:1, pa je prvenstvo sada već otvoreno. Razlika između Rome i Juvea je bod, ali torinski tim ima meč manje.

Fiorentina je do trijumfa stigla golovima Kalinića i Badelja, a Iguain je postigao jedini pogodak za goste.

“Vučica” je do bodova u Udinama stigla ranim golom Rađe Naingolana, već u 12. minutu. Imali su nedugo zatim gosti priliku i da drugi pogodak, ali penal nije iskoristio Džeko.

Napoli je u nastavku slomio otpor Peskare 3:1. Na startu drugog dijela za dva minuta pogodili su Toneli i Hamšik i praktično riješili utakmicu. U finišu je Mertens povisio na 3:0, da bi u sudijskoj nadoknadi sa penala Kaprari dao počasni gol za goste.

Zanimljivo je bilo na “Olimpiku”, gdje je Lacio savladao Atalantu 2:1. Gosti su poveli lijepim golom Petanje, dok je u posljednjem minutu prvog dijela Sergej Milinković Savić glavom izjednačio. U drugom poluvremenu Imobile je izborio penal, koji je pretvorio u gol za pobjedu.