Liga šampiona: PSŽ ostao bez prvog mjesta, Dinamo torpedovao Bešiktaš

Još jedno burno fudbalsko veče u Ligi šampiona – Bešiktaš izvršio harakiri, Arsenal preoteo prvo mjesto PSŽ-u. To su hajlajtsi večerašnjih utakmica u grupama A, B, C i D.

S posebnom pažnjom se pratio rasplet u B grupi. Bešiktašu je trebala pobjeda u Kijevu za siguran prolaz u osminu, ali su u najgorem trenutku naletjeli na raspoloženog rivala. Otpisani Dinamo je do vrha napunio mrežu kluba iz Istanbula i poslao ga u Ligu Evrope.

Rezultat iz glavnog grada Ukrajine išao je na ruku fudbalerima Benfike i Napolija, i poslije prvog poluvremena je bilo jasno da će ova dva tima izboriti nokaut fazu Lige šampiona. Njihov međusobni okršaj u Lisabonu okončan je trijumfom gosta, pa će Napoli sa prvog mjesta u osminu finala.

Interesantno je bilo i u grupi A, gdje je došlo do smjene na vrhu tabele. PSŽ je na papiru imao lak posao protiv Ludogoreca, ali je remi u Parizu na kraju prvaka Francuske spustio na drugo mjesto. Bugari su ovim bodom zauzeli treću poziciju. Arsenal je profitirao lakom pobjedom nad Bazelom, a utakmicu na Sent Jakob parku obilježio je Lukas Perez sa tri pogotka.

Het trik Španca nije bio jedini večeras. Briljirao je i Arda Turan u dresu Barselone, koja je zgromila Borusiju iz Menhengladbaha! Siti i Seltik su remizirali, pa su se Škoti oprostili od Evrope za ovu sezonu.

Atletiko Madrid je pokvario perfektan učinak u grupi D. Ekipa našeg Stefana Savića (igrao svih 90 minuta) izgubila je u Minhenu od Bajerna majstorijom Levandovskog. Jedina utakmica večerašnjeg programa koja je okončana bez pogodaka odigrana je u Ajndhovenu. PSV nije uspio da savlada Rostov, pa će se Rusi preseliti u Ligu Evrope.

A grupa

PSŽ – Ludogorec 2:2 (Kavani 61, Di Marija 93 – Misiđan 15, Vanderson 69)

Bazel – Arsenal 1:4 (Dumbija 78 – Lukas Perez 8, 16, 47, Ivobi 54.)

Tabela: Arsenal 14, PSŽ 12, Ludogorec 3, Bazel 2

B grupa:

Dinamo – Bešiktaš 6:0 (Besedin 9, Jarmolenko 31.pen, Bujalski 33, Gonzales 45, Sidorčuk 60, Moraeš 77)

Benfika – Napoli 1:2 (Himenez 87 – Kaljehon 60, Mertens 79)

Tabela: Napoli 11, Benfika 8, Bešiktaš 7, Dinamo K. 5

C grupa:

Barselona – Borusija M’gladbah 4:0 (Mesi 16, Turan 50, 53, 67)

Mančester Siti – Seltik 1:1  (Ihenačo 8 – Roberts 5)

Tabela: Barselona 15, Mančester Siti 9, Borusija 5, Seltik 3

D grupa:

PSV – Rostov 0:0

Bajern Minhen – Atletiko 1:0 (Levandovski 28)

Tabela: Atletiko 15, Bajern 12, Rostov 5, PSV 2

Tok utakmica:

Kraj utakmica!

93′ GOOOOL izjednačenje u Parizu, ali slaba utjeha za PSŽ. Di Marija je strijelac za 2:2!

87′ GOOOOL za Benfiku, Himenez je smanjio na 1:2 protiv Napolitanaca!

77′ GOOOOL samo što je ušao u igru Moraeš daje gol! Dinamo – Bešiktaš 6:0! Brodolom tima iz Istanbula!

79′ GOOOOL Osigurava Napoli prvo mjesto u B grupi! Preko Mertensa do 2:0 u Lisabonu!

78′ GOOOOL Bazel koliko toliko ublažava poraz! Gol za 1:4 postigao je Dumbija!

69′ GOOOOL muk na Parku Prinčeva, Ludogorec opet vodi – Vanderson daje gol za Bugare!

67′ GOOOOL het trik Arde Turana! Barselona na Nou Kampu vodi 4:0!

61′ GOOOOL i to peti za Dinamo! Ruše Kijevljani sve snove Bešiktaša, sada Sidorčuk trese mrežu!

61′ GOOOOL u Parizu! PSŽ je uspio da izjednači preko Kavanija!

60′ GOOOOL vodi Napoli u Lisabonu, strijelac Kaljehon, blizu je i prvo mjesto u grupi!

54′ GOOOOL brodolom Bazela na svom terenu. Arsenal rešeta, sada je Ivobi pogodio!

53′ GOOOOL opet u Kataloniji, Mgladbahu se ne piše dobro – novi gol Arde Turana!

50′ GOOOOL na Nou Kampu. Barsa ide na sigurnih 2:0, strijelac je Arda Turan!

47′ GOOOOL Arsenal završava posao u Švajcarskoj, het trik upisuje Špaca Lukas Perez!

46′ Počinju druga poluvremena…

____________________________________________________________________

45′ GOOOOL u Kijevu je sve jasno! 4:0 vodi Dinamo, Bešiktaš će po svemu sudeći u LE. Gonzales je dao gol!

33′ GOOOOL opet Dinamo, još jedna lopta u mreži Turaka. Bujalski je potpisao treći gol!

31′ GOOOOL 2:0 za kijevski Dinamo. Bešiktašu visi osmina finala. Jarmolenko strijelac iz penala!

29′ Penal za Ukrajince, dok Bešiktaš nastavlja sa igračem manje – Bek ostavlja saigrače na cjedilu!

28′ GOOOOL vodi Bajern Minhen – Levandovski je iz slobodnjaka smjestio loptu iza leđa Jana Oblaka!

16′ GOOOOL na Sent Jakob parku – Arsenal već na 2:0, ponovo Lukas Perez!

16′ GOOOOL za Barsu – Mesi je načeo Mgladbah!

15′ GOOOOL na Parku Prinčeva, iznenađujuće vođstvo LudogorecaMisiđan pogodio u metu!

9′ GOOOOL u Kijevu, Bešiktaš u problemu – vodi Dinamo pogotkom Besedin!

8′ GOOOOL poveo je Arsenal, strijelac za tobdžije – Lukas Perez!

8′ GOOOOL opet na Etihadu, izjednačio je Mančester Siti pogotkom Ihenača!

5′ GOOOOL na Etihadu, Seltik vodi. Mrežu Sitija zatresao je Roberts!

1′ Počeli su mečevi… U početnoj postavi Atletika je naš reprezentativac Stefan Savić!

Jedina večerašnja dilema, i to ogromna, je koja će dva tima iz grupe B proći u osminu finala, a trenutno konkurišu čak tri tima koje razdvaja samo bod. Benfika i Napoli imaju po osam bodova i igraju jedan protiv drugog, dok je Bešiktaš treći sa sedam.

Kada je riječ o ostalim grupama sve je jasno, a vidjećemo još samo ko će u Ligu Evrope. U grupi A, Ludgorec i Bazel će morati da sačekaju rasplet posljednjeg kola, jer igraju sa najjačima u svojoj grupi.

Zanimljivo će biti i u grupi D, gdje PSV i Rostov u međusobnom duelu u Ajndhovenu odlučuju o tome ko će osvojiti treće mjesto. Derbi večeri je okršaj u Minhenu između Bajerna i Atletika, mada on nema rezultatski značaj jer je španski tim u svakom slučaju pobjednik ove grupe.