Mornar na pogrešnom putu u Ligi šampiona: Peti poraz zaredom

Košarkaši Mornara su u sve težoj poziciji u FIBA Ligi šampiona. Barani su u osmoj rundi gostovali Ostendeu i nisu se proslavili.

Belgijski tim je ostvario pobjedu rezultatom 80:60 i tako pulenima Đorđija Pavićevića nanio peti uzastopni poraz u grupi D.

Prva četvrtina prošla je u zadavoljavujećm tonu – Ostende je od starta poveo, ali je sve vrijeme naša ekipa držala priključak.

Već u narednoj dionici domaćin se odlijepio, stekao dvocifrenu prednost i do kraja iskontrolisao utakmicu bez prevelikih problema.

Poslije prvog poluvremena rezultat je glasio 39:26, a istovjetna razlika bila je i na ulasku u posljednji kvartal.

Do pomaka u igri Mornara nije došlo ni u posljednjih deset minuta, pa je Ostende na kraju slavio sa ubjedljivih sa 80:60.

U redovima pobjednika najefikasniji igrač bio je Žile sa 17 poena , dok se kod Mornara izdvojio Džons sa 14 pogodaka.

Mornar je ostao na dnu tabele grupe D sa učinkom 2-6. U narednom kolu, 14. decembra Barani će ugostiti Tenerife.