Poraz Mornara u Železniku

Košarkaši Mornara poraženi su u gostima od FMP 92:85 u 18. kolu ABA lige.

Barani su propustili veliku šansu da naprave možda i odlučujući korak ka opstanku. Odigrali su dobro prvo poluvrijeme, međutim nijesu imali konstantnost u nastavku što je FMP iskoristio da dođe do trijumfa i da se izjednači sa našim timom na šest trijumfa.

Odličan ulazak u meč Bakića omogućio je Mornaru prednost tokom prve četvrtine. Sa plus četiri su Barani otišli na pauzu između dvije četvrtine, a tri su poena sačuvali viška do velikog odmora.

Tejtum je držao Barane u egal u prvoj polovini treće četvrtine, ali nakon toga kreće pad. FMP je dobio poene od Čovića, koji je odlično i razigravao ekipu, pa je sredinom posljednjeg dijela pitanje pobjendika riješeno, Žižić je dao trojku za 82:71 u 36. minutu.

24 poena za Mornar dao je Džons, 13 je dodao Tejtum, 12 je Bakić, 11 Elis. Na drugoj strani 22 koša Boldena, 13 Čovića koji je imao i čak 14 asistencija.