Rukomet

SP: Španci sigurni, Norvežani iskoristili očajan finiš Poljaka

Rukometaši Španije pobijedili su Island 27:21 u prvom kolu Svjetskog prvenstva u Francuskoj.

Odlična igra u drugom poluvremenu donijela je Špancima pobjedu na startu prvenstva. Island je parirao sjajno u prvom dijelu meča, vodio je poslije 30 minuta 12:10, međutim u nastavku druga pjesma.

Španija se razigrala u napadu, postizala je golove u serijama i na kraju stigla do ubjedljive pobjede. Drugo poluvrijeme “furija” je dobila 17:9.

Po četiri gola u pobjedničkom timu dali su Balager i Kaneljas, na drugoj strani pet golova Sigurdson.

Norveška je u derbiju večeri pobijedila Poljsku 22:20. Poljaci posljednjih deset minuta nijesu dali gol, što je Norveška iskoristila i sa dva gola Bjornsena stigla je do važna dva boda.

Heroj norveške pobjede meč je završio sa pet golova, a najefikasniji je bio Hansen sa šest. Kod Poljaka sedam golova Dašeka iz isto goliko šuteva.

Slovenija našeg Veselina Vujovića turnir je otvorila lakom pobjedom protiv Angole 42:25, Makedonija je obijedila Tunis 34:30 (12 golova Lazarova), dok je Rusija nadigrala Japan 39:29.