Rukomet

“Lavice” nemoćne, Crna Gora ispala sa Evropskog prvenstva

Crnogorska rukometna reprezentacija poražena je od Mađarske 21:14 i eliminisana je sa Evropskog prvenstva u Švedskoj.

Našem timu bio je potreban bod, ili poraz do tri gola, uz očekivanu pobjedu Danske nad Češkom da prođe dalje.

Međutim, loša igra u napadu koštala je eliminacije sa kontinentalnog šampionata naše rukometašice.

Gotovo da ništa nije polazilo za rukom izabranicama Dragana Adžića u ofanzivi, uz veliki broj tehničkih grešaka i poklonjenih lopti rivalu.

Čini se da je utakmica prelomljena u završnici prvog dijela. Iskusna Anita Gorbic je kod rezultata 7:6 krenula u seriju od tri pogotka, potom je pogodila i Kovač, pa su Mađarice povele 11:6.

Crna Gora je zaigrala odlučno na startu nastavka, dala tri gola za 11:9, ali nakon toga nije bilo više ideje u igri “lavica”.

Blistala je među stativama gola Mađarske Kinga Janurik i ostavila bez rješenja naše djevojke.

Koliko je Crna Gora podbacila u ofanzivi dovoljno govori podatak da nijedna naša igračica nije dala više od dva pogotka.

Po dva puta su pogodile Despotović, Mehmedović, Ramusović i Grbić, a ni Milena Raičević i pored velike želje nije mogla da pomogne timu na pravi način zbog povrede. Na golu je solidna bila Marina Rajčić sa 10 odbrana.

Sa druge strane, pet pogodaka za Gorbic i 19 odbrana Kinge Janurik.

Crna Gora je nastup na Evropskom prvenstvu završila sa pobjedom nad Češkom i porazima od Danske i Mađarskom.

Tok meča:

55′- Naše su bez rješenja u napadu, dominira među stativama rivala Kinga Janurik 12:19.

50′- Serija Mađarske od 3:0 i velikih 17:11, Adžić zove tajm aut, do kraja još 10 minuta.

45′- Oba tima igraju teško u napadu, Mađarice su povele 13:9, ali je potom pogodila Ema Ramusović. 10:13.

40′- Period od pet minuta bez gola naše selekcija, ali je odbrana i dalje na visokom nivou. Primili smo samo pogodak za 10 minuta i to u situaciji sa igračicom manje. 9:12.

35′- Odličan start “lavica” u nastavku. Pogoci Tošković i Malović, a onda je nažalost Majda prestupila kod zicera pa joj nije priznat pogodak. Ipak, sjajna odbrana Itane Grbić i kontra za lak gol. Tajm aut zove selektor Mađarica Rasmusen, jer je naš rival i dalje bez gola u nastavku. 9:11.

Najgore poluvrijeme “lavica” na prvenstvu, naročito u napadu, jer je naš tim dao samo šest golova, uz 11 odbrana sjajne Kinge Janurik. Posljednjih osam minuta u prvom dijelu Crna Gora nije dala gol, a razigrala se Anita Gorbic, koja je vezala tri gola od rezultata 7:6. Podsjećamo da bi nas poraz sa više od tri pogotka razlike, eliminisao sa šampionata.

25′- Anita Gorbic je dala dva gola zaredom za maksimalnih 9:6 Mađarske.

20′- Razbranila se golmanka Mađarske Kinga Janurik, koja ima već osam intervencija. U igri je odnedavno i Milena Raičević, ali naš tim konstantno zaostaje. 5:7.

15′- Održavaju Mađarice prednost od jednog ili dva gola. Odbrane zasad dominiraju. 4:5.

suzana-lazovic

10′- Uspjela je naša selekcija da preko Milene Raičević sa sedam metara i Dijane Ujkić sa krila izjednači. Mađarice su potom prekinule seriju od osam minuta bez gola kada je pogodila Klivinji. 2:3.

5′- Dva pogotka Viktorije Kovač sa desnog krila, naše bez gola za pet minuta. 0:2.

Na startu meča Milena Raičević je na klupi. Bekovske pozicije zauzimaju Grbić, Malović i Klikovac, na krilima su Mehmedović i Ujkić, pivotmenka je Suzana Lazović, među stativama se nalazi Marina Rajčić.

Crnogorske rukometašice protiv Mađarske igraju meč odluke za plasman u drugu fazu Evropskog prvenstva u Švedskoj.

Minimalna pobjeda nad Češkom (28:27) i poraz takođe golom razlike od Danske (22:21), učinak je “lavica” u prethodna dva kola u Malmeu.

Da bi se sigurno plasirale dalje, izabranice Dragana Adžića moraju da osvoje najmanje bod protiv Mađarske.

Ukoliko izgube do tri gola razlike, čekale bi ishod meča Danska – Češka i vjerovale u pobjedu Skandinavki.

Mađarska je sa druge strane izgubila i od Danske i Češke, ali bi sa trijumfom sa više od tri gola prednosti, prošla u sljedeću fazu.