Euro 2024 Rasplet grupne faze prvenstva Evrope pratite uz CdM

BLOG UŽIVO, EURO 2024: Gruzija među 16 najboljih u Evropi, Turska slomila Češku

Nakon utakmica posljednjeg kola u grupama E i F, biće poznati svi parovi osmine finala prvenstva Evrope. Večerašnji rasplet pratite uživo uz CdM.

UŽIVO:

Kraj – Portugal je osvojio grupu F sa šest bodova, isto toliko sakupili su Turci, dok je Gruzija sa četiri takođe izborila osminu finala. Česi pakuju kofere za povratak kući.

90+4.minut – GOOOL! Tosun donosi pobjedu Turskoj i drugo mjesto u grupi F.

90.minut- ulazimo u samu završnicu.

75. minut – čeka nas uzbudljivih 15 minuta i nadoknada na oba stadiona. Gruzija je pred plasmanom u osminu finala, a neizvjesnije je da li će tamo Češka ili Turska.

72.minut – snažan, ali ne i precizan šut Čakvetadzea. Mogla je Gruzija nakon kontre da dokrajči uspavane Portugalce.

67.minut – GOOOL! Izjednačila je Češka, Souček je zakucao loptu pod prečku Turske za 1:1. Ostaje nada Česima da mogu do potpuno preokreta. Pogodak igrača Vest Hema bio je pod VAR lupom zbog mogućeg prekršaja Čorija nad Gunkom, a Kovač je nakon nekoliko desetina sekundi pokazao na centar i gol je priznat.

57.minut – GOOOOOL! Gruzija je duplirala vođstvo protiv Portugala. Mikautadze je bio precizan sa bijele tačke. Kakva priča Evropskog šampionata… ako slave, momci Vilija Sanjola će u osmini igrati protiv Španije.

51.minut – GOOOOL! Čalhanoglu je demontrirao kakav je šuter. Pogodio je malu mrežu gola koji čuva Stanek. Golman Češke je prethodno maestralno odbranio udarac Jildiza. Turska vodi 1:0, ima igrača više i blizu je ovjere plasmana u nokaut fazu.

46. minut – nastavljaju se mečevi.

poluvrijeme – Gruziju 45 minuta dijeli od senzacije, Turska kontrolište situaciju…

45. minut – ogromna prilika za Češku. Jurasek je dobio loptu u prostor, izbio pred Gonula i pogodio ga.

44. minut – Palinja i Neves su udarcima sa distance umalo donijeli izjedačenje Portugalu.

29. minut – dvije poluprilike kreirali su turski fudbaleri u kratkom vremenskom intervalu. Česi odolijevaju sa igračem manje, ali do kraja ima još puno, pritom moraju da jure pobjedu.

27. minut – nesigurnost Mamardašvilija nije koštala Gruziju, koja ostaje u vođstvu. Konseisao je nakon odbitka pogodio spoljni dio mreže.

20.minut – Crveni karton za Baraka iz Češke. Član Fiorentina napravio je medveđu uslgu svojoj selekciji, u ranoj fazi meča dobio je dva žuta kartona i mora da napusti teren.

17. minut – iz slobodnog udarca je Ronaldo poslao pravu bombu, ali je Mamardašvili bio na visini zadatka.

15. minut – uzvratio je Jurasek, tukao je bolje od Gulera i sa veće udaljenosti. No, na pravom mjestu je bio Gunok.

12. minut – Arda Guler se namjestio, raspalio po lopti, ali nedovoljno dobro. Ostaje 0:0.

2.minut – GOOOL! Početak iz snova za Gruziju. Kvarachelija je matirao Kostu i obradovao naciju. Gruzija bi u slučaju trijumfa nad šampionom Evrope 2016. godine osigurala plasman u nokaut fazu.

1.minut – počele su utakmice.

20.55h – poznati su sastavi reprezentacija za večerašnje duele u Hamburgu i Gelzenkirhenu.

ČEŠKA (3-4-1-2): Stanek – Holeš, Hranač, Krejči – Coufal, Souček, Provod, Jurasek – Barak – Šitl, Hložek.
TURSKA (4-2-3-1): Gunok – Muldur, Akajdin, Demiral, Kadioglu – Juksek, Ozdžan – Guler, Čalhanoglu, Jildiz – Jilmaz.

GRUZIJA (5-3-2): Mamardašvili – Gvelesijani, Kašija, Ločošvili – Kakvabadze, Čakvetadze, Kočorašvili, Kiteišvili, Dvali – Mikautadze, Kvarachelija.
PORTUGAL (3-5-2): Kosta – Silva, Danilo, Injasio – Dalot, Neves, Konseisao, Paljinja, Neto – Ronaldo, Feliks.

20.50h – spremni smo i za rasplet u grupi F, kada ćemo konačno saznati kostur eliminacione faze Eura.

Kraj utakmica, Ukrajina je eliminisana i pored četiri boda. Nije bilo pobjednika u duelu Rumuna i Slovaka. Očekivano.

90+1′- Prodor Malinovskog i udarac pravo u Kastelsa.

85′- Mirno je u Frankfurtu, imaju Slovaci i Rumuni rezultat koji ih vodi u osminu finala.

78′- Ukrajina je par puta zaprijetila, ali nema promjene rezultata.

65′- Prijeti Slovačka, udarac Haraslina u dalji ugao ide pored gola. Jak pljusak u Frankfurtu trenutno.

61′- Rumuni propuštaju šansu za preokret. Udarac Marina odbranio je Dubravka, da bi nakon toga Draguš bio neprecizan.

56′- Bez uzbuđenja u nastavku utakmica. Čeka se reakcija prije svih Ukrajinaca, koji jedini u slučaju trenutnih rezultata, ispadaju sa šampionata.

46′- Još 45 minuta borbe u grupi E.

Poluvremena na oba meča. Sa ovim rezultatima ispada Ukrajina, koja mora da pobijedi, ako Rumunija i Slovačka podijele bodove.

45′- Opet De Brujne prijeti, sada sa ivice kaznenog prostora, ali je Trubin siguran.

37′-GOOOLL! Razvan Marin je siguran iz penala, Rumunija je izjednačila!

35′- Prekršaj Hancka nad Hadžijem, penal za Rumuniju, nakon što je sudija konsultovao VAR!

33′- Lukav pokušaj Kevina De Brujnea iz slobodnog udarca, iskosa sa desne strane. Kada su svi očekivali centaršut, on je šutirao i pogodio spoljni dio mreže. Ostaje 0:0.

24′- GOOLL! Centaršut Juraja Kucke i gol glavom Ondreja Dude. Slovačka vodi protiv Rumunije.

21′- Oprobao je Jaremčuk šut sa preko 20 metara, ali je siguran Kastels.

16′- U utakmici u kojoj svi očekuju neriješen rezultat, zasad nema uzbuđenja.

7′- Romelu Lukaku opet ne koristi šansu. Sjajno dodavanje De Brujnea, ali traljav udarac snažnog napadača, pa je Trubin odbranio.

1′- Počele su utakmice odluke u grupi E.

17.42 – Ukrajina će morati najvjerovatnije da pobijede Belgiju. Ovo je startnih 11 koje je izabrao Sergej Rebrov.

17.31 – Da li je vrijeme da proradi Lukaku? Belgija veoma ofanzivna protiv Ukrajine.

17.25 – Pogledajte kojih 11 Slovaka će istrčati na teren stadiona u Frankfurtu.

17.21 – Evo sastava Rumunije za duel sa Slovačkom.

16.58 – Prije 32 godine, na ovaj dan, Danska je osvojila EURO pobjedom nad Njemačkom u finalu 2:0. Skandinavci su dobili šansu da zaigraju na prvenstvu Evrope umjesto tadašnje Jugoslavije i iskoristili je za istorijski uspjeh.

16.43 – Navijači Belgije veoma su raspoloženi pred susret njihovih ljubimaca sa Ukrajinom.

16.30 – Kada je grupa E u pitanju, Slovačka i Rumunija su u najboljoj poziciji. Remi oba tima vodi u osminu finala, pa se prethodnih dana spekulisalo da će možda odigrati “miroljubivu” utakmicu. U drugom meču sastaju se Belgija i Ukrajina. Belgijancima je dovoljan bod, Ukrajincima vjerovatno neće biti jer imaju najslabiju gol razliku, pa bi sa četiri boda na kraju mogli da završe kao posljednji u grupi i jedino im za siguran prolaz igra pobjeda.