Ukrajinci pokazali koliko mogu

Jaremčuk Ukrajina
EPA Images

Belgija je pred Euro bila prvi favorit u grupi D, a zašto je na poziciji broj dva bila viđena Ukrajina pokazala je danas u duelu sa Slovačkom.

Ukrajinci su slavili 2:1 u Diseldorfu i uradili su to poslije preokreta, jer su Slovaci imali prednost od 17. minuta.

Šranc je drugim pogotkom na šampionatu doveo svoj tim u vođstvo, ali je od sredine prvog dijela Ukrajina bila konkretnija i utisak je da je više željela pobjedu.

Šanse su imali Timčik, Mudrik, Dovbik…, a onda je u 54. minutu na pas Zinčenka poravnao Šaparenko.

Nakon poravnanja je tim Sergeja Rebrova nastavio da napada, stvara poluprilike i jednu je iskoristio zahvaljujući majstoriji Jaremčuka.

U 80. minutu je primirio loptu na ivici peterca i rutinski sproveo loptu u mrežu pored Dubravke.

Slovačka i Ukrajina imaju po tri boda poslije dvije utakmice, a može da se dogodi da sve četiri ekipe iz grupe nakon 180 minuta imaju po tri boda.

To bi bio slučaj ako Belgija u subotu savlada Rumuniju…