LE: Nestvaran preokret Menhengladbaha, ispao Totenhem

Fiorentina i Totenhem su iznenađujuće nastup u Ligi Evrope završili već u 1/16 finala.

Fiorentina je ispala od Menhengladbaha iako je imala pobjedu u gostima 1:0 i vođstvo od 2:0 na domaćem terenu.

Kalinić i Valero su već poslije 29 minuta donijeli svom timu ogromnih 3:0 u ukupnom skoru, ali se njemački tim nije predavao. Heroj je bio Lars Štindl koji je sa tri gola (prvi sa bijele tačke) donio preokret. Kristensen je potvrdio prolaz svog tima, a sve je bilo gotovo za 13 minuta, od 47. do 60.

Totenhem je ispao od Genta. Nakon pobjede Belgijanaca 1:0 u prvom meču, Totenhem je poveo već u 10. minutu revanša preko Eriksena. Igrao se 20. minut kada je Kejn nespretno intervenisao i savladao svog golman. Praktično odlučujući detalj viđen je pet minuta prije odmora, tada je Ali napravio grub faul i dobio direktan crveni karton.

Domaći su i sa čovjekom manje opet došli do prednosti. Vanijama bio je strijelac pola sata prije kraja. Ipak Perbe je poravnao i potvrdio iznenađenje Genta.

Lion je ponizio Alkmar i sa ukupnih, nestvarnih, 11:2 prošao je dalje. 7:1 bilo je u revanšu, a tri gola dao je Fekir!