Partizan izborio majstoricu, Hečer junak crno-bijelih

Košarkaši Partizana savladali su u Beogradu ekipu Cedevite sa 74:73 i izjednačili na 1:1 u polufinalnoj seriji plej-ofa ABA lige.

Junak trijumfa pred punim Pionirom bio je Vil Hečer koji je postigao 23 poena, a dva odlučujuća dao je na 2,2 sekunde prije kraja meča.

Partizan je u prvoj dionici stekao sedam poena viška, a najveću prednost imao je sredinom treće četvrtine (44:34).

Međutim, nije uspio domaći tim da uvede meč u mirnu završnicu pošto su gosti malo po malo smanjivali, a razigrao se i nevjerovatni Boutrajt koji je pogađao iz svih pozicija. Amerikanac je bio posebno raspoložen u posljednjem minutu kada je najprije ubacio trojku za 70:70, a onda u sljedećem napadu i za prednost gostiju 72:73.

Ostalo je sedam sekundi do kraja, lopta je došla u ruke Vila Hečera, koji je pogodio šut sa distance i postao čovjek odluke za Partizan.

Uz Hečera, u napadu je bio raspoložen i Stefan Birčević koji je ubacio 18 poena, Veličković je dodao osam, a Luković šest. Kod gostiju uz odličnog Boutrajta koji je ubacio 25, dobri su bili Bilan sa 16 i Šurna sa 10 poena.

Odlučujući meč igraće se 1. aprila u zagrebačkom Domu sportova.