San Antonio se igrao sa šampionom, Vučević solidan

Derbi između San Antonija i Klivlenda donio je dominaciju i laku pobjedu Sparsa 103:74.

Šampioni iz Klivlenda držali su se samo četvrtinu, a onda je San Antonio paklenom odbranom stigao do velikog broja lakih poena iz tranzicije, riješio je pitanje pobjednika i bukvalno se poigravao sa rivalom.

Kavaji Lenard je 100. put zaredom dao deset ili više poena, ubacio je 25. Oldridž i Gasol dodali su po 14. Kod gostiju niko nije bio na nivou, veći dio drugog poluvremena igrala je druga postava, a Džejms je ubacio 17 poena uz po osam skokova i asistencija. Sada Kavsi imaju samo pobjedu više od Bostona u borbi za prvo mjesto na Istoku!

Rasel Vestbruk je odigrao još jednu nevjerovatnu partiju. On je ubacio 37 poena uz 13 skokova i deset asistencija, za 37. tripl dabl u sezoni i na samo četiri je od rekordera Oskara Robertsona. Da stvar bude još i bolja Vestbruk je ubacio 12 od posljednjih 14 poena svog tima koji je serijom 14:0 završio meč i slavio protiv Dalasa 92:91.

Orlando je ubjedljivo izgubio od Toronta 131:112. Vučević je za 28 minuta ubacio 12 poena uz 15 skokova i četiri asistencije.