Vaterpolo

FTC na iskustvo izbacio Jadran, ništa od finala za Novljane

Vaterpolisti Jadrana nisu uspjeli da izbore plasman u finale Evrokupa, pošto su u revanš meču izugubili od Ferencvaroša 6:4.

Prvi međusobni duel izabranici Vladimira Gojkovića dobili su 12:11, pa je potpuno jasno da su u ovom polufinalnom dvomeču odlučivale nijanse.

Jadran će imati za čim da žali – Novljani su nakon tri četvrtine imali prednost 4:3, međutim mađarski predstavnik se rasplivao u posljednjih osam minuta igre i tu dionicu dobio rezultatom 3:0, za preokret i plasman u finale.

Dvostruki strijelci za Ferencvaroš bili su Madaraš i Varga, dok su se kod Jadrana po jednom u listu strijelaca upisali Vidović, Merkulov, Banićević i Pješivac.

Ponovo je na golu sjajan bio Šćepanović, u posljednjem kvartalu skinuo je nekoliko zicera, ali kada je bilo najbitnije zakazao je napad.

Za 19 sati zakazan je revanš drugog polufinala u kojem se sastaju Oradea i Verona. Italijanski predstavnik, čiji gol čuva naš Dejan Lazović, dobio je prvi meč sa 12:10.