Vaterpolo

Jadran bolji od Partizana, treća četvrtina kobna za Budvu

Vaterpolisti Jadrana savladali su Partizan 16:8 u susretu 16. kola Regionalne A1 lige.

Ekipa Vladimira Gojkovića je na ovaj način izbjegla četvrto mjesto pred finalni turnir, a samim tim i duel sa najvećim favoritom Jugom u polufinalu.

Jadran je dobio prvu četvrtinu 6:1, crno-bijeli uzvratili u drugoj sa 4:1, ali je pred posljednju dionicu bilo jasno da će bodovi ostati na “Škveru” jer je crnogorski šampion vodio 12:7.

Talentovani Aleksa Ukropina je bio najefikasniji sa četiri gola, jednim više od Petkovića i Radovića.

Sa druge strane tri pogotka Nikole Jakšića.

Drugi crnogorski predstavnik u Regionalnoj A1 ligi Budva, poražena je na svom bazenu od zagrebačke Mladosti 12:8.

Dobro se domaći tim držao do treće četvrtine, koju su gosti dobili 4:0 i prelomili utakmicu.

U taboru Budvana po dva gola dali su Mitrović i Đurđić, dok je u sastavu iz Zagreba odskočio trostruki strijelac Bašić.